Tüm Detaylarıyla Fethiye Ölüdeniz’de Tandem Yamaç Paraşütü

fethiye yamaç paraşütü, ölüdeniz yamaç paraşütü, Babadağ yamaç paraşütü, tandem yamaç paraşütü, tandem paragliding, tandem flight

Tandem Yamaç Paraşütü Nedir?

Tandem Yamaç Paraşütü temel olarak belirli bir ücret karşılığında gökyüzü tutkunlarının uçma deneyimini tatmalarını sağlar. Profesyonel ve uzman pilotlar eşliğinde deneyimsiz bir kişinin daha katıldığı, en fazla 2 kişi ile gerçekleşen ve yamaç paraşütünün süzülmesiyle havada kalınan ticari uçuşlara Tandem Yamaç Paraşütü denir.

 

Tandem Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Tandem Yamaç Paraşütü pilotlarla beraber yerden belirli seviyelere yükselip çeşitli hareketlerle gökyüzünde süzülerek gerçekleşir. Sizin bu süreçte yapmanız gerekenler ise sadece CloudBase Travel sitemizden randevu oluşturup uçuşunuzu planlamak.

 

Tandem Yamaç Paraşütü İçin Fiziksel Yeterlilikler Nelerdir?

Tandem Yamaç Paraşütünde çeşitli fiziksel sınırlandırmalar vardır. Bu sınırlandırmalar şu şekildedir;

Tandem Yamaç Paraşütü yapacak kişi 4 yaş ve üzeri, en az 15kg en fazla 105kg olmalıdır. Kalp hastalığı, tansiyon rahatsızlığı, epilepsi, panik atak ya da doktor tavsiyesine göre değerlendirilebilecek sağlık problemleri olan kişiler Tandem Yamaç Paraşütü yapamazlar.

 

Tandem Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Ekipmanlar

Yamaç Paraşütü yapmak için çeşitli ekipmanlar gereklidir. Bu ekipmanlar uçuş esnasında firmamız tarafından temin edilmektedir.

 

Tandem Yamaç Paraşütünde Güvenlik Önlemleri

Her ekstrem sporlarda olduğu gibi Tandem Yamaç Paraşütü için de en önemli noktalardan birisi GÜVENLİK önlemleridir. CloudBase Travel olarak en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biridir. Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) ve THK Ticari Tandem Pilot (T2) belgesine sahip, minimum 5 yıl tandem uçuşu tecrübeli, alanında uzman ve Fenomen Air Sports Uçuş Okulu altyapısından yetişen pilotlar ile çalışıyoruz.  Her uçuş öncesi güvenlik önlemleri detaylı şekilde kontrol edilmekte ve tüm ekipmanlarımız periyodik bakım ve kontrollerden geçirilmektedir.

 

Hiç Tecrübesi Olmayan Birisi Eğitim Almadan Tandem Yamaç Paraşütü Yapabilir Mi?

Tandem Yamaç Paraşütü gerekli tüm eğitim aşamalarını tamamlayarak alanlarında uzmanlaşmış pilotlarımız ile gerçekleştiği için, daha önce hiç tecrübesi olmayan ve eğitim almayan kişiler de Tandem Yamaç Paraşütü yapabilir. Ancak tek başınıza bunu gerçekleştirmek için Tandem Yamaç Paraşütü için eğitim alıp; yetki belgenizin olması gerekmektedir.

 

Tandem Yamaç Paraşütü Süreleri

Tandem Yamaç Paraşütü süresi meteorolojik koşullara ve uçuş sürecinde yolcunun talebi doğrultusunda yapılacak akrobasi hareketlerine bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber, ortalama 25-40 dakika arasındadır.

 

Fethiye Ölüdeniz’e Ulaşım İmkanları

Ölüdeniz’e kara yolu ve hava yolu ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ölüdeniz İstanbul’a 810 kilometre, Ankara’ya 630 kilometre ve İzmir’e 347 kilometre uzaklıktadır. Özel aracınızla İstanbul’dan yaklaşık 11 saat, Ankara’dan yaklaşık 9 saat ve İzmir’den yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ayrıca çevre şehirler olan Antalya, Muğla ve Marmaris’ten ise özel araç ile ortalama 2-3 saat sürmektedir. 

Özel araç dışında ise ülkemizin birçok illerinden çeşitli şehirlerarası otobüs firma seferleri ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden bulunan Fethiye Otogarı’ndan ise Ölüdeniz’e düzenli dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler 14 kilometre olup ortalama 30 dakika sürmektedir. 

Diğer bir ulaşım yolu olan hava yoluyla da ulaşmanız mümkündür. Ankara ve İstanbul’dan düzenlenen uçak seferleri ile Ölüdeniz’e 55 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havalimanına inip buradan bir araç kiralayarak veya Havaş veya Muttaş otobüsleri ile Fethiye Otogar’ına ulaşabilir, buradan Ölüdeniz dolmuşlarına aktarım yaparak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın