Rezervasyon

Hizmet bedeli 3.750 ₺’dir. %10 Ön Ödeme ile rezervasyonunuzu hemen şimdi oluşturabilir; ücretin kalanı tutarını (3.375 ₺) ofisimize geldiğinizde hizmet öncesi ödeyerek, güvenle ve keyifle uçuş yapabilirsiniz.

Rezervasyon Ücreti: 

375,00 2 Saat

Kişi Sayısı:

Sorunuz Mu var?

Daha Yüksek - Daha Uzun Tandem Yamaç Paraşütü

Bu ekstra tandem yamaç paraşütü uçuş deneyiminde siz macera severlere ısınmanın etkisiyle yükselen hava şartlarının oluştuğu 13:00 rezervasyonunda sadece 3 kişilik özel kontenjanla hizmet sunulmaktadır. Bu uçuşumuzda yükselen hava akımları kullanılarak, kalkış alanından daha da yükseğe tırmanış (+2000 m irtifa) ve standart uçuşa göre asgari 1 saat sürecek daha uzun uçuş deneyimi sunulmaktadır. 

Keyif, emniyet ve heyecanla eşsiz Ölüdeniz manzarasını gökyüzünden görme fırsatını yakalamak isteyen macera severler; yamaç paraşütü sporuyla tanışabileceğiniz en iyi ve popüler nokta olan Ölüdeniz / Fethiye’de uzman pilot kadromuz eşliğinde unutulmaz bir deneyim sizleri bekliyor.

Pilotlarımız:

 • Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) ve THK Ticari Tandem Pilot (T2) belgesine sahip,
 • Minimum 5 yıl tandem uçuşu tecrübeli
 • Alanında uzman ve Fenomen Air Sports Uçuş Okulu alt yapısından yetişen deneyimli pilotlardır.
 • Uçuşta kullanılan tüm teçhizat Türkiye Distribütörlüğü ve uluslararası bakım&onarım yetkili kuruluş tarafından düzenli test edilerek kullanılır.
 • Tüm pilotlarımızın ferdi kaza, mali mesuliyet ve üçüncü şahıs sigortaları mevcuttur.

Tandem yamaç paraşütü uçuş organizasyonu toplamda 2 saat süren bir aktivitedir. Uçuş öncesinde buluşma noktası Ölüdeniz / Belcekız sahilinde bulunan Cloudbase Travel ofisimizdir. Buluşma noktamız aynı zamanda inişimizin gerçekleşeceği alandır. Uçuş rezervasyon saatinden 15 dakika öncesinde sizleri karşılayarak hazırlıklarımız tamamlanmaktadır. Fethiye bölgesinde konaklayan misafirlerimiz için, otel / villa / kamp alanlarından servis hizmetimiz uçuş öncesi ve sonrası verilmektedir. Rezervasyon sırasında bu talepleriniz alınmaktadır.

ÖNEMLİ : Kalp hastalığı, tansiyon rahatsızlığı, epilepsi, panik atak ya da doktor tavsiyesine göre değerlendirilebilecek rahatsızlıkların uçuş öncesi bildirilmesidir. Huzurlu ve emniyetli bir uçuş için tüm önlemler bu bilgilendirmeye göre alınacaktır.

Uzun Tandem Yamaç Paraşütü Şartları

 • Yaş: 15 Yaş ve Üzeri
 • Kilogram: Min 40 kg / Maks. 100 kg

Yamaç Paraşütü İçin Getirmeniz Gerekenler

 • Spor ayakkabı
 • Güneş gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Uzun kollu sweat shirt
 • Su (0.5lt)

Temel Fiyata Dahil Olanlar

 • Transfer
 • Milli Park Girişi
 • Uçuş Sigortası
 • Rehberlik
 • Uçuş Ekipman

Temel Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Video-Foto Çekimleri
 • Kişisel Harcamalar

1- Uçuş Bölgesine Ulaşım

Tamamı Covid-19 önlemleri ile donatılmış servis araçlarımız ile uçuş noktası Babadağ kalkış noktasına 30 dakikalık bir seyahat gerçekleşmektedir. Babadağ meteorolojik koşullara göre tercih edilen birçok yamaç paraşütü kalkış noktasına sahiptir. Uçuşlar çoğunlukla 1.700 ve 1.900 metre pistlerinden gerçekleşir. Değişken koşullar için 1.200 ve 1.800 metrelerde bulunan pistlerde emniyetli ve uygun koşullar sunmaktadır. 

2- Uçuşa Hazırlık

Fiziksel özelliklerinize göre (boy/kilo) en uygun pilot uçuşunuza eşlik edecektir. Bu eşleşme sonrası pilotlarımız misafirlerimize ayrı ayrı uçuş bilgilendirmesi (brifing) yaparak kalkış, uçuş ve inişte daha rahat hissetmeniz için gerekli talimatları açıklar.  

3- Kalkış - Uçuş - İniş

Kalkış birkaç basamaktan hızlı adım atmak gibi hızlı yürüme ile koşu arasındaki birkaç adımla gerçekleşir. Kalkıştan hemen sonra pilotunuz sizi konforlu bir koltukta hissedeceğiniz oturma pozisyonuna alır ve heyecan artık keyfe dönüşmüştür. Uçuş hava koşullarına göre 25-30 dakika sürmektedir. Uçuşunuzun sakin bir süzülüş, dinamik manevralar ile heyecan dolu ya da nefes kesen akrobasi manevraları ile geçmesi sizin tercihinize sunulmuştur.

Pilotunuz isteğinize göre uçuş planlamasını size sunmaktadır. Gurup ve eş katılımlarında gökyüzünün tadını uçuş sırasında konuşabilecek yakınlıkta sürdürmeniz de sizin seçimizdedir. Uçuş süresince mutlu, güvende ve konforlu hissetmeniz için pilotunuz size bir gülümseme kadar yakın ve hazır olacak. İniş ise kalkıştan daha da kolay; pilotunuzun talimatları ile yumuşak bir dokunuş ve birkaç adım atarak uçuşunuz tamamlanır.

Güvenlik

Fethiye Yymaç paraşütü faaliyetlerimiz Türkiye’nin en büyük uçuş okulu Fenomen Air Sports alt yapısı ile sunulmaktadır. Tüm pilotlarımız Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) Ticari Tandem Pilotu – T2 belgesine sahiptir. Kullanılan tüm ekipmanlar, kendi bünyemize ait Dünya test standartlarını sağlayan bakım-onarım merkezimizde düzenli olarak uçuşa elverişlilik kontrollerine tabi tutulur. Etkinlik boyunca misafirlerimiz ulaşım ve uçuşu kapsayan tam donanımlı seyahat ve aktivite sigorta kapsamı altına alınırlar.

Daha fazla sorunuz varsa bizimle şimdi iletişime geçin!

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Daha Yüksek – Daha Uzun Tandem Yamaç Paraşütü – Ölüdeniz / Babadağ” için yorum yapan ilk kişi siz olun