Fethiye Ölüdeniz’de Tandem Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

fethiye tandem yamaç paraşütü, tandem uçuş, tandem paragliding, tandem flight

Lokasyona Hızlı Bakış

Ölüdeniz yamaç paraşütü yapmak için tüm dünya pilotlarının tercih ettiği bir lokasyondur. Yamaç paraşütü sporuna başlayan pilotların uçmayı hayal ettiği eşsiz bir doğa manzarasına sahip bölgede tandem yamaç paraşütü Babadağ’dan başlamakta ve 1200 m, 1700 m, 1800 m, 1960 m kuzey ve güney kalkış pistleri olmak üzere 5 farklı kalkış noktası bulunmaktadır.

Neden Cloudbase Travel’ı Tercih Etmelisiniz?

Tatilinize muhteşem deniz ve doğa manzarasında, eğlence ve adrenalin dolu unutulmaz bir aktivite katmak istiyorsanız kesinlikle tandem yamaç paraşütünü deneyimlemelisiniz.

Bu eşsiz deneyimi yaşamak için Ölüdeniz’de tercih edeceğiniz pek çok firma bulunmakta olup; firmaların uyguladığı fiyat politikalarındaki farklılıklar, hangisini tercih edeceğiniz konusunda kafanızı biraz karıştırabilir. Tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi firmanın ve sizlere uçuş deneyimi yaşatacak pilotların tandem yamaç paraşütü konusundaki tecrübeleridir. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, uçuşta kullanılacak tüm ekipmanların belirli periyotlarla bakım ve kontrollerinin alanında uzman bakım merkezlerince yapılmış olmasıdır.

Cloudbase Travel Agency olarak firmamız, 20 yıllık havacılık deneyimine sahip Fenomen Air Sports Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu bünyesinde binlerce yamaç paraşütü sporcusu yetiştirmiş uzman eğitmenler tarafından kurulmuş olup; Avrupa standartlarında bakım-onarım ve test merkezine sahiptir.

Yamaç Paraşütü Öncesi Hazırlık Süreci Nasıl İlerliyor?

Fethiye tandem yamaç paraşütü ile uçuş keyfini yaşamak için yapmanız gereken tek şey online rezervasyon oluşturmaktır. Sonrasında operasyon birimimiz sizlerle iletişime geçerek; tatilinizin en keyifli ve unutulmaz macerası için gerekli planlamaları yapacaktır. Sizin yapmanız gereken tek hazırlık, güneş gözlüğünüzü takmak ve uçuşa spor ayakkabı giyerek gelmeniz olacaktır.

Uçuş günü Fethiye’deki otelinizden sizleri servis araçlarımızla alıp; Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını göreceğiniz ve uçuşunuzun gerçekleşeceği Babadağ kalkış pistine pilotlarımızla birlikte yaklaşık 35-40 dakika sürecek bir yolculuk ile çıkartıyoruz. Kalkış hattında pilotlarımız sizlere kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra hazırlıklarınızı tamamlayıp kuşlar gibi gökyüzünde süzülmeye hazır olacaksınız. Kalkışta tek yapmanız gereken birkaç adım koşmak; sonrasında işte artık gökyüzündesiniz ?

Tandem Yamaç Paraşütü ile Uçuş Ne Kadar Sürüyor?

Deneyimli tandem pilotlarımız talep etmeniz halinde, uçuş süresince 360 ᵒ kamera ve video çekimleri ile bu tarifsiz ve muhteşem anları sizler için ölümsüzleştirecektir. Standart bir uçuş ortalama 30-40 dakika kadar sürmekte olup; dilerseniz sadece ısınmanın en yüksek olduğu öğlen 13:00 uçuşunda hizmet vermekte olduğumuz termik uçuşu ile uçuş sürenizi 1 saate kadar uzatabilir, uçulan irtifanızı kalkış hattının da üzerine çıkartarak çok daha keyifli ve uzun bir uçuş deneyimine dönüştürebilirsiniz.

İnişin Ardından Neler Oluyor?

Tandem ofisimizin önüne gerçekleştirilecek inişinizin ardından, sizleri ofisimizde misafir ediyor; talep etmeniz halinde uçuşta çekilen fotoğraf ve videolarınızı telefonunuza yüklüyor ve klimalı servis araçlarımızla sizleri otelinize tekrar bırakıyoruz.

Fethiye’de Bir Yamaç Paraşütü Profesyoneli Haline Gelebilir Miyim?

Tandem uçuş konusunda alanında uzman pilotlarımızla yapacağınız bu keyifli deneyim sonrası sizlerde yamaç paraşütü sporunu bireysel bir hobiye ya da işinize dönüştürmek isterseniz, bu konuda bir diğer faaliyet alanımız olan Türkiye’nin en büyük yamaç paraşütü uçuş okulu olan Fenomen Air Sports’un eğitim takvimi hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın